Czyste powietrze - zdrowy oddech
6.jpg

Jakość powietrza

Jak wynika z badań World Health Organization, Polska przekracza wyznaczone normy jakości powietrza w 72% miast. Dodatkowo, aż 36 miejscowości znalazło się w rankingu “50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie”.

W erze ciągłego pośpiechu i życia na wysokich obrotach mało kto zastanawia się nad jakością powietrza, którym oddycha. Dbamy o zdrowie fizyczne, sylwetkę, zwracamy uwagę na produkty, które spożywamy. Niestety, nie przywiązujemy dostatecznej uwagi i nie jesteśmy świadomi zagrożenia, jakie wynika ze złej jakości powietrza. To, co wdychamy, wpływa na nasze samopoczucie, poziom energii i odporność naszego organizmu. Długofalowo może też pogorszyć stan naszego zdrowia, a nawet spowodować przewlekłe choroby, takie jak: astma, alergia, choroby układu oddechowego i krwionośnego, a nawet nowotwory.

W Lekko przywiązujemy najwyższą wagę do zapewnienia ochrony, która gwarantuje brak zanieczyszczeń we wdychanym powietrzu. Robimy to łącząc najbardziej zaawansowane materiały filtrujące dostępne na rynku z przemyślanym designem ułatwiającym oddychanie. 

Nasza chusta składa się z czterech warstw. Warstwa zewnętrzna to najwyższej jakości bawełna ze splotem stworzonym od podstaw pod kątem ochrony przed niepogodą i promieniami UV. Nie tylko zapewnia ona zatrzymywanie ciepła, ale też dzięki systemowi mikro-porów pozwala na swobodną wymianę powietrza podczas oddychania.

W środku chusty Lekko znajduje się system filtrujący składający się z dwóch warstw: węgla aktywnego oraz specjalnej nanowłókniny filtrującej nie tylko cząsteczki PM10 i PM2,5, ale także cząstki aż 100 razy mniejsze niż PM10 - bariera rozpoczyna się od rozmiaru zanieczyszczenia na poziomie 0,1 mikrona. Takie rozwiązanie zatrzymuje 99.97% szkodliwych cząsteczek z zanieczyszczonego powietrza (badania potwierdzone testami laboratoryjnymi, do obejrzenia TUTAJ), włączając wirusy, bakterie oraz zanieczyszczenia chemiczne.

Opatentowana nanowłóknina zapewnia filtrowanie takich cząsteczek jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne, dym papierosowy.

Ostatnia czwarta warstwa znajduje się w samym środku chusty i powoduje, że noszenie jej na co dzień staje się komfortowe i przyjemne. Składa się w połowie ze 100% bawełnianej tkaniny wyściełającej (część dolna) oraz przyjemnej w dotyku mikro-siateczki oddzielającej skórę od powierzchni filtra i zapewniającej swobodny przepływ powietrza.

W systemie filtrującym zastosowaliśmy dwa bardzo duże zawory wydechowe (średnica wewnętrzna 28 mm) umożliwiające szybkie odprowadzanie wydychanego dwutlenku węgla i wilgoci. Dodatkowo zastosowaliśmy podwójny system regulacji oraz laserowo wycinany, trójwarstwowy tzw. 'nosek', zapewniający najwyższą z możliwych szczelność i dopasowanie niespotykane w innych produktach na rynku.

Z raportu Air Quality Life Index opublikowanego przez naukowców z Chicago wynika, że obecny poziom zanieczyszczenia powietrza obniża naszą średnią długość życia aż o 1,8 roku.

Już dziś zadbaj o jakość powietrza, którym oddychasz. Nie pozwól, aby smog bezpośrednio wpływał na Twoją wydolność, efektywność i zdrowie. Wierzymy, że dzięki produktom Lekko zapewnimy ludziom lepsze samopoczucie, komfort codziennego funkcjonowania, a długofalowo zapobiegniemy ryzyku pojawienia się chorób, wynikających ze złej jakości powietrza, z którym mamy na co dzień do czynienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym z czego składa się chusta filtrująca Lekko ? Obejrzyj film :


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl