Maseczki ochronne dla dzieci - Czy powinny je nosić?
48.jpg
Maski Maseczki dla dzieci N95 FFP2 Lekko Lekkowear

Czy dzieci powinny nosić maski ochronne N95 / FFP2?

Maseczki stały się częścią naszego codziennego życia. Widzimy je na każdym kroku, gdyż stały się podstawową bronią przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Niemal każdy dorosły nosi je w przestrzeni publicznej.

A co z dziećmi? Większość z nich ma proste maski z materiału lub w ogóle ich nie nosi. Zatem czy powinny nosić maski na twarz klasy N95? Odpowiedź brzmi: ZDECYDOWANIE TAK.

Dlaczego?

Długotrwałe skutki zdrowotne u dzieci

Długoterminowe skutki koronawirusa na dzieci nie są jeszcze wystarczająco zbadane, aby mieć pełny obraz potencjalny konsekwencji zdrowotnych. Ze względu na to, że osoby młodsze w większości przechodzą chorobę bezobjawowo aspekt ten jest mniej lub bardziej świadomie ignorowany. Jednak obecne badania pokazują, że nawet niemowlęta mogą cierpieć z powodu długotrwałych powikłań, a nawet uszkodzeń mózgu i narządów. To powinien być wystarczający powód, aby postarać się, aby dzieci nosiły wysokiej jakości maseczki na twarz, przynajmniej w bardziej w sytuacjach wysokiego ryzyka zarażenia - jak zatłoczone miejsca publiczne czy podróże.

Nosiciele koronawirusa

Fakt, że większość dzieci przechodzi koronawirusa bezobjawowo sprawia, że mogą go łatwo rozprzestrzeniać jako nosiciele. Brak typowych symptomów powoduje, że mogą niepostrzeżenie przynieść chorobę ze szkoły lub od znajomych, podczas zakupów czy podróży, a następnie przekazać dorosłym i starszym, którzy są bardziej narażeni na powikłania. Wtedy nie ma znaczenia jak bardzo pilnują się na co dzień i jakiej ochrony używają.

Noszenie masek nie tylko zapobiega wchłanianiu wirusów unoszących się w powietrzu. Dzieci nieustannie dotykają wszystkiego w swoim otoczeniu, a następnie dotykają ust, oczu i nosa. Dlatego noszenie masek przez większość czasu przynajmniej zmniejszy częstotliwość dotykania twarzy.

Maseczki ochronne dla dzieci - ważne cechy:

Filtry N95 / FFP2

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele masek „dla dzieci”, ale większość z nich to zwykły kawałek materiału, który ich nie chroni. Każdego dnia coraz więcej naukowców, lekarzy czy mediów mówi, że powinniśmy używać przynajmniej masek klasy N95 / KN95 / FFP2, ponieważ właśnie takie mogą powstrzymać przedostawanie się wirusów do organizmu.

N95 to pierwszy stopień skutecznej bariery przed wirusami i bakteriami. Filtry N95 mają zdolność zatrzymywania cząstek PM2,5, które mają około 0,3 mikrometra. To jest rozmiar wirusa, więc można go zatrzymać.

Dlaczego w każdym filmie o epidemiach lekarze noszą zaawansowane maski zamiast kawałka materiału? Ponieważ nawet w filmach science fiction nie działają i nie chronią.

Dopasowanie do twarzy

Nawet jeśli maski mają wysokiej jakości filtry N95, nie oznacza to, że zatrzymają zarazki. Celem filtracji jest zatrzymanie unoszących się w powietrzu cząstek na filtrze. Ale gdy filtr nie jest dobrze dopasowany i szczelny to wszystko przelatuje bokiem i cały system nie działa. To jest istota tego, co odróżnia dobre maski od złych.

Maski Ochronne dla dzieci N95 FFP2 Antywirusowe Lekkowear

Maski ochronne dla dzieci Lekko

Spędziliśmy dużo czasu na tworzeniu maseczki ochronnej dla dzieci, aby przezwyciężyć wady innych projektów, zapewniając ochronę i wygodę. Zwłaszcza że dzieci są bardzo wymagającymi użytkownikami.

Dopasowane maseczki

Nasz innowacyjny system szczelności OptiForm® z zestawem miękkich, wyprofilowanych wkładek dopasowuje się do każdego kształtu twarzy. To nie tylko sprawia, że ​​nasze maski dla dzieci są szczelne, ale także sprawia, że ​​są zaskakująco wygodne.

Ochrona N95

Maski dla dzieci Lekko PureAir mają system wymiennych filtrów wykonanych z najwyższej jakości nano-włókniny wychwytującej nawet najmniejsze cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. To właśnie sprawia, że zatrzymują zanieczyszczenia takie jak smog, kurz, pyły PM10 i PM2,5, alergeny, wirusy czy bakterie. Dodatkowo filtr N95 pozwala na zachowanie optymalnej równowagi między skuteczną ochroną a przepływem powietrza, który wpływa znacząco na komfort. Skuteczność filtracji została potwierdzona podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs w Utah w USA.

Wygodne i lekkie

Stworzona przez nas maseczka dla dzieci jest ultralekka, co pozwala im pozostać w niej przez długi czas bez uczucia dyskomfortu. Maska może być założona za uszy lub zapięta paskiem z tyłu głowy. Dodatkowo pasek w połączeniu z niską wagą pozwala nosić maskę cały dzień na szyi bez uczucia dyskomfortu a dodatkowo bez obawy o jej zgubienie. A gdy będzie potrzebna jednym ruchem można założyć ją na twarz. Ta cecha sprawia, że są bardzo praktyczne w użytkowaniu.

Łatwość oddychania

Zewnętrzna warstwa z lekkiej siateczki VentNet zapewnia swobodny przepływ powietrza, co znacznie ułatwia oddychanie, szczególnie podczas ruchu i letnich temperatur. Dwa duże zawory wydechowe w filtrze umożliwią swobodny odpływ wilgoci i wydychanego powietrza i obniżą temperaturę pod maską.

Nie czekaj i wypróbuj maseczki dla dzieci PureAir KIDS od Lekko - Teraz w wyjątkowej ofercie -30%!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl