Maska czy chusta antysmogowa? Który produkt wybrać?
12.jpg

Maska antysmogowa czy chusta antysmogowa? Który produkt wybrać?

Z rekordowo wysokim poziomem smogu zmaga się wiele miast w Polsce. Niejednokrotnie poziom zanieczyszczenia powietrza przekracza dopuszczalne normy i bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.  W artykule porównamy produkty, takie jak maska antysmogowa i chusta antysmogowa m.in. pod kątem użyteczności, ochrony zdrowia, komfortu noszenia, filtrów i wyglądu.

Świadomość społeczeństwa dotycząca ochrony zdrowia przed smogiem poprawia się z roku na rok. Chętniej sięgamy po maski antysmogowe, odkładając na bok względy estetyczne i kierujemy się zdrowym rozsądkiem.

Co, jeśli w ogólnym rozrachunku możesz wybrać produkt zapewniający najwyższy poziom ochrony zdrowia, komfort noszenia i dobry wygląd?

Filtry

  Sednem, zarówno dla masek, jak i chust antysmogowych jest ochrona zdrowia, którą zapewniają zamontowane w nich filtry. Przy wyborze produktu należy zweryfikować zastosowaną technologię - poprzez udostępnione badania laboratoryjne i certyfikaty.

  Według przeprowadzonych badań, aż 5 na 10 masek nie spełnia norm Unii Europejskiej. W Polsce nie zostały zdefiniowane regulacje dotyczące sprzedaży masek i chust antysmogowych. Dostawcy proponują tanie rozwiązania, które niestety nie chronią naszego zdrowia przed smogiem, wirusami i bakteriami.

  Wyróżniamy dwa typy pyłów zawieszonych (smogu): PM10 oraz PM2,5. Ekspozycja na ich wysokie stężenia powoduje choroby układu oddechowego i krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji (nasilenie astmy, ostra reakcja układu oddechowego, osłabienie czynności płuc, itp.).

  Najlepiej wybierać maski i chusty antysmogowe, które wykorzystują filtry posiadające normy FFP3 [certyfikat UE] lub N99 [certyfikat USA]. Gwarantują one najwyższą ochronę zdrowia, zatrzymując ponad 99% szkodliwych dla organizmu cząsteczek.

  W Lekko wykorzystujemy filtr N99. Chroni on przed cząsteczkami o wielkości 0.1 mikrona takimi jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne, dym papierosowy. Zastosowaliśmy wymienny filtr, którego żywotność określamy na poziomie 60-70 godzin ekspozycji na smog.

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań laboratoryjnych

  Użyteczność i komfort noszenia

   Wybierając produkt, kierujemy się również użytecznością i komfortem stosowania. Pod tym względem chusty antysmogowe są lepszym rozwiązaniem. Maski, dzięki swojej strukturze i budowie powodują na dłuższą metę dyskomfort noszenia.  

   Kształt masek antysmogowych nie jest idealnie dopasowany do kształtu twarzy. Materiał z jakiego są wykonane, może powodować podrażnienia skóry lub otarcia, w dużej części przypadków, nie przepuszcza powietrza, dlatego podczas oddychania ustami od wewnętrznej strony maski zbiera się wilgoć. Duża część masek wyposażona jest w metalowy nosek - powoduje to trudności z dopasowaniem dla osób noszących okulary.

   Pomimo dopasowania masek do twarzy mogą one się zsuwać i nie są stabilne - eliminując możliwość komfortowej jazdy rowerem, czy joggingu.

   Chusta Antysmogowa Lekko została zaprojektowana w taki sposób, aby przy wysokiej ochronie zdrowia zapewnić maksymalny komfort noszenia. Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa składa się z bawełnianej tkaniny - pozwala to uniknąć podrażnień skóry twarzy i okolic szyi oraz pozwala wentylować wydychane powietrze dzięki zastosowanym zaworom, odprowadzając wilgoć i CO2.

   W naszych produktach zastosowaliśmy system podwójnej regulacji, który zwiększa komfort noszenia. Możesz dopasować chustę Lekko do swoich potrzeb i masz gwarancję pozostania jej na swoim miejscu, nawet podczas rekreacyjnej jazdy rowerem.

   Ochrona zdrowia

    Wykorzystane filtry i zastosowane rozwiązania w maskach i chustach antysmogowych są wypadkową poziomu ochrony zdrowia. Część oferowanych produktów na rynku nie spełnia żadnych norm i w naszym przekonaniu powinna zniknąć z półek sklepowych.

    Maski antysmogowe, nawet przy zastosowaniu wysokiej jakości filtrów, nie do końca mogą spełniać nasze oczekiwania. Każdy z nas powinien móc indywidualnie dopasować maskę do twarzy, jednak część oferowanych produktów, stworzona jest z materiałów, które tego nie umożliwiają, przez co narażają nas na ekspozycję na smog, ponieważ nie przylegają idealne do twarzy.

    W produktach Lekko funkcjonalności takie jak: elastyczny nosek i system podwójnej regulacji, zaprojektowane zostały również po to, aby wspierać ochronę zdrowia. Gwarantują zapobieganie dostawaniu się szkodliwych cząsteczek do naszego organizmu, dzięki możliwości indywidualnego dopasowania do kształtu nosa i twarzy.

    Wygląd

     Porównując maski i chusty antysmogowe, nie możemy pozostawić bez oceny wyglądu obu produktów. Część osób nie stosuje masek, ponieważ nie wyglądają w nich dobrze.

     Nie musisz rezygnować z dobrego wyglądu. Chusty antysmogowe wzorowane są na szalach czy kominach, które stosujemy na co dzień w okresie zimowym. Modny splot, duża paleta kolorów do wyboru pozwala dobrać nasze produkty, tak aby pasowały do posiadanej garderoby i stanowiły modny dodatek dla naszych ubrań.

     Dyskretnie ukryliśmy filtr oraz zawory, dzięki temu nie wpływa to na nasz wygląd czy komfort noszenia. Nosząc produkty Lekko czujemy się komfortowo, bez narażania się na dziwne spojrzenia przechodniów, jednocześnie jesteśmy chronieni w możliwie najlepszy sposób. W tym przypadku ochrona zdrowia idzie w parze z dobrym wyglądem.

     Chroń się przed smogiem i wyglądaj dobrze

     Powinniśmy dbać o nasze zdrowie - z tym nie należy dyskutować. Nie wybierajmy najtańszych rozwiązań, które nie spełniają norm i tylko teoretycznie chronią nas przed smogiem. Ochrona zdrowia powinna być naszym priorytetem i im większa świadomość zagrożeń płynących z jakości powietrza w Polsce tym łatwiej zadbać o środowisko i nasze życie.

     Przy wyborze produktów, kierujmy się przede wszystkim jakością zastosowanych filtrów. W pierwszej kolejności maski i chusty mają chronić nasze zdrowie przed zanieczyszczeniami.

     Najwyżej jakości maski antysmogowe, posiadające filtry spełniające normy Unii Europejskiej, powinny znaleźć się w naszej garderobie. Skoro jednak możemy w podobnej cenie otrzymać równie skuteczne, ale dodatkowo modne, użyteczne i gwarantujące komfort noszenia chusty Lekko, wybór staje się oczywisty.

     Sprawdź naszą kolekcję

     do góry
     Sklep jest w trybie podglądu
     Pokaż pełną wersję strony
     Sklep internetowy Shoplo.pl