Skuteczność filtracji chusty Lekko [smog]
10.jpg

Skuteczność filtracji chusty Lekko

Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia: szacuje się, że w 2012 roku 6.5 miliona zgonów było powiązanych z ekspozycją na zanieczyszczone powietrze. Do najgroźniejszych pyłów znajdujących się w atmosferze zaliczamy przede wszystkim PM2,5 oraz PM10. Długotrwałe narażenie na działanie pyłu zawieszonego skutkuje skróceniem średniej długości życia, a ekspozycja na wysokie stężenia pyłu powoduje choroby układu oddechowego i krążenia oraz wzrost ryzyka nagłych przypadków wymagających hospitalizacji (nasilenie astmy, ostra reakcja układu oddechowego, osłabienie czynności płuc, itp.).

Średnia długość życia mieszkańca Unii Europejskiej jest z tego powodu krótsza o ok. 8 miesięcy. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Polsce - zanieczyszczenia atmosferyczne skracają życie o 10-12 miesięcy.

Sytuacja z roku na rok staje się poważniejsza i realnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców miast, narażonych na wysokie stężenie pyłów zawieszonych. Unia Europejska ustaliła poziom dopuszczalny dla PM10 – 50 µg/m3 (dobowy) i 40 µg/m3 (średni-roczny), a dla pyłu PM2,5 - 25 µg/m3 (średni-roczny). Niestety średnioroczne stężenie pyłów w Polsce przekracza normę, w niektórych miastach prawie dwukrotnie, a ilość dni, w ciągu roku, kiedy to przekroczony zostaje poziom dopuszczalny wynosi od 120 do 150 dni.

Jednym ze sposobów ograniczenia oddziaływania pyłów na nasze zdrowie jest stosowanie chust antysmogowych, które posiadają specjalne filtry, ograniczające wdychane zanieczyszczenia. W poniższym artykule przedstawimy skuteczność działań naszych produktów na podstawie określonych norm i standardów.

Standardy w Lekko

Technologia filtracji wykorzystana w chustach Lekko

National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) zdefiniował oceny filtrów stosowanych w maskach używanych do ochrony przed skażonym powietrzem, niezależnie od przyczyny:

Pierwsza część klasyfikacji filtra używa liter N, R lub P, aby wskazać zdolność filtra do działania po wystawieniu na działanie olejów:

"N" = nieodporny na oleje,

  "R" = w pewnym stopniu odpornych na oleje,

  "P" = silnie odporny na oleje.

    Druga część zawiera procent cząstek, które maska ​​ma blokować przed dostaniem się do układu oddechowego.

    Przykład: N95 - filtry te są przeznaczone do szczelnego uszczelniania wokół ust i nosa i są wykonane z materiału certyfikowanego do blokowania 95% cząstek o średnicy 3 μm lub większej, mniej więcej wielkości pojedynczego wirusa i obejmują PM2,5.

    W Lekko wykorzystujemy filtr o oznaczeniu N99. W praktyce oznacza to, że zastosowane rozwiązanie blokuje ponad 99% szkodliwych pyłów o średnicy 0.1 μm lub większej. Gwarantuje to bezpieczeństwo przed praktycznie wszystkimi niebezpiecznymi cząstkami dla naszego zdrowia.

    Część producentów stosuje filtry HEPA, które w praktyce niewiele różnią się od N99. Ta niewielka różnica ma jednak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Filtry HEPA stosowane w maskach antysmogowych chronią przed cząsteczkami o wielkości co najmniej 3 μm. Oznacza to, że wykorzystanie tego typu filtracji nie chroni nas przed najgroźniejszym dla naszego zdrowia pyłem zawieszonym PM2,5.

    Weryfikacja badań laboratoryjnych i posiadanych certyfikatów przez producentów masek antysmogowych jest niezwykle ważna. Podstawowym celem zakupu tego typu produktów jest ochrona zdrowia, dlatego należy zapoznać się z wszelkimi informacjami na tematu nabywanego produktu. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań dla filtrów stosowanych w naszych chustach antysmogowych:

    Wyniki badań laboratoryjnych

    Struktura chusty Lekko

    Nasza chusta składa się z czterech warstw:

    Warstwa zewnętrzna to najwyższej jakości bawełna ze splotem stworzonym od podstaw pod kątem ochrony przed niepogodą i promieniami UV. Nie tylko zapewnia ona zatrzymywanie ciepła, ale też dzięki systemowi mikro porów pozwala na swobodną wymianę powietrza podczas oddychania.

    W środku chusty Lekko znajduje się system filtrujący składający się z węgla aktywnego oraz specjalnej nano-włókniny filtrującej cząsteczki o wielkości nawet 0.1 mikrona (zapewnia filtrowanie takich cząsteczek jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne, dym papierosowy).

    Ostatnia warstwa znajduje się w samym środku chusty i powoduje, że noszenie jej na co dzień staje się komfortowe i przyjemne. Składa się w połowie ze 100% bawełnianej tkaniny wyściełającej oraz przyjemnej w dotyku mikro-siateczki oddzielającej skórę od powierzchni filtra i zapewniającej swobodny przepływ powietrza.

     Dodatkowo w systemie filtrującym zastosowaliśmy dwa duże zawory wydechowe (średnica wewnętrzna 28 mm) umożliwiające szybkie odprowadzanie wydychanego dwutlenku węgla i wilgoci.

     Chusty antysmogowe Lekko zostały wyposażone w dwie funkcjonalności, gwarantujące komfort noszenia, którego nie posiadają maski antysmogowe:

     System podwójnej regulacji, dzięki któremu łatwo dostosujesz chustę Lekko do swoich potrzeb. Zastosowanie to zapewnia, pozostanie chusty na swoim miejscu, nie ześlizgując się, ani nie zmieniając swojego położenia, jednocześnie nie uciskają okolic szyi. System ten sprawdza się nawet podczas miejskiej jazdy rowerem.

     Elastyczny nosek, który został zaprojektowany tak, aby można go było łatwo ukształtować, dzięki temu wygodnie przylega do twarzy, nie powodując dyskomfortu. Spełnia swoje funkcje ochronne, ograniczając wdychanie niskiej jakości powietrza, jednocześnie zapewniając komfort noszenia. Elastyczny nosek gwarantuje idealne przyleganie chusty, dzięki czemu mamy pewność, że do naszych dróg oddechowych nie dostaną się zanieczyszczenia.

       Chroń swoje zdrowie, dzięki Chustom Antysmogowym Lekko

       Chusta została stworzona - przede wszystkim - z myślą o ochronie zdrowia. Dlatego każdy wspomniany element, w większym lub mniejszym stopniu odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z powietrza.

       Wykorzystaliśmy najwyższej jakości filtry, aby z czystym sumieniem oferować nasze produkty, mając pewność, że maksymalnie chronią Cię przed niskiej jakości powietrzem i zawartych w nim pyłach, wirusach, cząstkach spalin samochodowych, itp.

       Aktualne działania państwa związane z poprawą jakości powietrza są mocno ograniczone i nie przynoszą zamierzonych efektów, dlatego każdy z nas musi samemu zadbać o swoje zdrowie. Nie tylko trenując na siłowni, uprawiając jogging, stosując dietę, ale również poprzez uświadomienie sobie zagrożenia jakie płynie z zanieczyszczonego powietrza i stosowaniu masek czy chust antysmogowych.

       Sprawdź naszą kolekcję

       do góry
       Sklep jest w trybie podglądu
       Pokaż pełną wersję strony
       Sklep internetowy Shoplo.pl