FAQ

Czy w środku chusty znajduje się filtr?

Tak. Chusta składa się z tkaniny zewnętrznej, która zabezpiecza filtr i daje ciepło. W środku chusty znajduje się dwuwarstwowy wymienny filtr.

Czy Chusta chroni przed cząstkami PM2,5 i PM10?

Tak, a w rzeczywistości Chusta Lekko, dzięki zastosowanemu filtrowi zatrzymuje cząstki aż 100 razy mniejsze niż PM10, czyli bariera rozpoczyna sie od rozmiaru zanieczyszczenia na poziomie PM0,1.

Dlaczego należy wymieniać filtr?
Nasze filtry zapewniają certyfikowaną, najwyższej klasy filtrację. Zatrzymujemy cząstki o wielkości 0,1 mikrona, Podczas zużywania (wdychania powietrza przez użytkownika) tkanka filtra zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia, zapychając się stopniowo, a pranie lub inna próba zdjęcia zanieczyszczeń z filtra naruszy jego jednolitą strukturę, tym samym skuteczna bariera ochrona zostanie przerwana. Dlatego zalecamy wymianę filtrów.

Jaka jest skuteczność filtracji?

Wymienny filtr Lekko zapewnia certyfikowane filtrowanie zgodne ze standardem N99. Warstwa węgla aktywowanego filtruje gazy, w tym SO2, NO2 i nieprzyjemne zapachy. Opatentowana nanowłóknina zapewnia filtrowanie cząsteczek tak małych jak PM0,1 co blokuje takie cząstki jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy cząstki spalania z silników na paliwo płynne (w tym diesla), dym papierosowy. Skuteczność filtracji podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs została określona na poziomie 99,97% (test polegający na przepuszczaniu polistyrenowych cząstek o średnicy 0.1 mikrona).

Jak trwała jest Chusta Lekko?

Chusta Lekko wyprodukowana została w Polsce z wysokiej jakości bawełny i jeśli zadbamy o nią odpowiednio, wg instrukcji konserwacji powinna wytrzymać tak długo jak normalne ubranie. Należy pamiętać, aby prać ją w delikatnych środkach piorących, na programach przeznaczonych dla delikatnej odzieży. Aby zwiększyć trwałość chusty i zapobiec gnieceniu i wycieraniu zalecamy przechowywać ją w załączonym pudełku. 

Czy w Lekko można biegać?

Obecna forma chusty przeznaczona jest do codziennego użytku i niekoniecznie sprawdzi się podczas intensywniejszego wysiłku. Zespół Lekko opracowuje produkt o konstrukcji umożliwiającej bieganie czy sportową jazdę rowerową.

Sugerujemy ograniczenie intensywnej aktywność w okresach wysokich stężeń zanieczyszczeń.
Proponujemy ćwiczenia poza miastem lub w pomieszczeniach wyposażonych w oczyszczacze powietrza.

Czy Chusta nadaje się na rower?

Chustę Lekko można swobodnie używać podczas miejskiej, rekreacyjnej jazdy na rowerze.

Czy dostępny jest produkt dla dzieci?
Chusta Lekko nadaje się dla dzieci od 10 do 12 roku życia. Prace nad wersją dla młodszych dzieci trwają.

Czy chustę można czyścić/prać?
Jak najbardziej: chusta została wymyślona w funkcjonalny sposób, i jest wykonana z wysokiej jakości bawełny. Można z niej wypiąć filtr i wyprać na delikatnym programie, z użyciem delikatnych i naturalnych środków piorących. Podczas suszenia zalecamy wyprostowanie jej, aby uniknąć powstawania nieestetycznych zagięć.

Jaka jest żywotność filtra? 

Filtr lekko jest wymienny. Nasze filtry zapewniają certyfikowaną filtrację zgodną ze standardem N99. Podczas zużywania (wdychania powietrza przez użytkownika) tkanka filtra zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia, zapychając się stopniowo, a pranie lub inna próba zdjęcia zanieczyszczeń naruszy jego jednolitą strukturę.

Tempo zużycia związane jest więc z indywidualnym sposobem użytkowania oraz środowiskiem, w jakim filtr się znajduje. Czas użytkowania w warunkach średniego zanieczyczenia (do 100 jednostek AQI) określamy na 60-90 godzin.

Przy bardziej intensywnym użytkowaniu filtr może zawilgotnieć. W takich przypadkach zalecamy wysuszenie zarówno filtra przed kolejnym użyciem. Niezastosowanie się do tego może spowodować powstanie na nim drobnoustrojów, tym samym skracając jego żywotność.

Czy mogę zobaczyć wynik badań laboratoryjnych? 
Wyniki badań dostępne są TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl