Z okazji pierwszych dni jesieni chusta 3.0 z wbudowaną filtracją do 35% taniej

FAQ | O chuście

Jak trwała jest chusta Lekko?

Chusta Lekko została wyprodukowana w Polsce z wysokiej jakości bawełny i jeśli zadbamy o nią zgodnie z instrukcją konserwacji, powinna wytrzymać tak długo, jak normalne ubranie.

Czym różni się chusta w wersji 1.0 od 2.0?

Chusta 2.0 to wersja, w której zoptymalizowaliśmy przepływ powietrza przez zmianę konstrukcji filtra i dodanie otwieranych wlotów ułatwiających oddychanie podczas wzmożonego wysiłku. Poprawiliśmy też system dopasowania do twarzy i wprowadziliśmy system rozmiarów, co razem z pozostałymi zmianami pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania i bezpieczeństwo - zmniejszyły ryzyko nieszczelności. Więcej informacji o zmianach chuście w wersji 2.0 znajdziesz na naszym blogu.

Jak dobrać rozmiar chusty w wersji 2.0?

Rozmiar jest bardzo indywidualną kwestią, zależną od odległości między zagłębieniem nad nosem a szczytem brody. Najlepiej zmierzyć wspomnianą odległość i dobrać rozmiar zgodnie z wytycznymi - znajdują się one w opisie każdej chusty na naszej stronie internetowej oraz tutaj: dobór rozmiaru chusty.

Czy można prać chustę Lekko?

Tak, ale należy pamiętać, aby prać ją w delikatnych środkach piorących, na programach przeznaczonych dla delikatnej odzieży. Aby zwiększyć trwałość chusty, a także zapobiec gnieceniu i wycieraniu, zalecamy przechowywać ją w załączonym pudełku.

Czy chusta Lekko przylega do twarzy i zabezpiecza przed dostaniem się szkodliwych pyłów?

Chusty antysmogowe Lekko zostały wyposażone w system podwójnej regulacji, dzięki któremu łatwo dostosujesz je do kształtu swojego ciała. Dzięki takiemu rozwiązaniu chusty nie ześlizgują się, jednocześnie nie uciskają okolic szyi.

Elastyczny nosek został zaprojektowany tak, aby można go było łatwo ukształtować, dzięki temu wygodnie przylega do twarzy, nie powodując dyskomfortu, a zarazem spełnia swoje funkcje ochronne. Został on zaprojektowany z kilku elementów. Najważniejszymi są giętka wkładka z laserowo wycinanej stali oraz specjalna miękka pianka dopasowująca się do kształtu nosa i uszczelniająca krawędź. Dzięki temu chusta i filtr wygodnie przylegają do twarzy, zapewniając szczelność w okolicy nosa i przy policzakach, nie powodując dyskomfortu, a zarazem gwarantując skuteczną filtrację zanieczyszczeń.

Czy chusta Lekko nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia?

Wewnętrzna warstwa chusty składa się w połowie z bawełnianej tkaniny wyścielającej oraz przyjemnej w dotyku mikro-siateczki oddzielającej Twoją skórę od powierzchni filtra. Pozwala to uniknąć podrażnień skóry twarzy i okolic szyi, przy jednoczesnej wygodzie noszenia.

Czy chusta Lekko powoduje opory oddychania?

Przy odpowiednim uszczelnieniu chusty i codziennym użytkowaniu mogą pojawić się w niej opory oddychania, co wynika z procesu filtrowania i przepuszczania wdychanego powietrza przez strukturę filtra. Jeśli odczuwasz opór powietrza, jest to znak, że chusta jest szczelna i filtruje całe wdychane powietrze. Aby łatwiej oddychać upewnij się, że boczny zacisk jest dobrze zaciągnięty. Dzięki dobremu przyleganiu nie wdychamy zużytego powietrza spod brody - wytwarzane jest za to podciśnienie, które powoduje pobranie świeżego powietrza z zewnątrz poprzez zamontowany filtr. Taki sposób wyregulowania pozwala Ci cieszyć się czystym powietrzem i oddychać łatwo.

Chusta w wersji 2.0 posiada dodatkowe wloty powietrza, otwierane poprzez rozsunięcie suwaków po obu stronach chusty. Ich otwarcie pozwala na swobodniejszy przepływ powietrza i doprowadza je bezpośrednio do filtra, omijając zewnętrzną warstwę dzianiny, a tym samym zmniejszając opory przy oddychaniu.


Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów