FAQ | O filtrze

FAQ | O filtrze

Czy wewnątrz chusty Lekko znajduje się filtr?

W środku chusty znajduje się dwuwarstwowy wymienny filtr Lekko, który zapewnia certyfikowane filtrowanie zgodne ze standardem N95 - zapewniają one skuteczną ochronę przy zmniejszonych oporach oddychania oferując zwiększony komfort. W ofercie znajduje się także filtr N99 o podwyższonej skuteczności polecany dla doświadczonych użytkowników. Warstwa węgla aktywowanego obecna w każdym z typów filtrów neutralizuje gazy, w tym lotne związki organiczne (LZO), tlenki siarki, tlenki azotu, nieprzyjemne zapachy oraz wiele innych związków.

Czy filtr jest wymienny?

Filtr Lekko jest wymienny. Podczas zużywania (wdychania powietrza przez użytkownika) tkanka filtra zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia, zapychając się stopniowo, a pranie lub inna próba zdjęcia zanieczyszczeń naruszy jego jednolitą strukturę.

Przy bardziej intensywnym użytkowaniu filtr może zawilgotnieć. W takich przypadkach zalecamy wysuszenie zarówno filtra przed kolejnym użyciem. Niezastosowanie się do tego może spowodować powstanie na nim drobnoustrojów, tym samym skracając jego żywotność.

Czy zastosowany filtr zatrzymuje szkodliwe cząsteczki PM10 i PM2,5?

Zastosowany filtr zatrzymuje nie tylko cząsteczki PM10 i PM2,5, ale także cząstki znacznie mniejsze niż PM10, czyli bariera rozpoczyna się od rozmiaru zanieczyszczenia na poziomie PM0.3 (dla filtrów N95) oraz PM0.1 (dla filtrów N99)

Opatentowana nanowłóknina zapewnia filtrowanie takich cząsteczek jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne (w tym diesla), dym papierosowy.

Skuteczność filtracji podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs została określona na poziomie 95% (filtr N95) i 99,97% (filtr N99) w teście polegającym na przepuszczaniu polistyrenowych cząstek o odpowiednich średnicach.

Przedstawiony na stronie raport dotyczy 5 próbek materiału, na którym zostały przeprowadzone 3 różne badania - filtracji drobin syntetycznych, wirusów (VFE) oraz bakterii (BFE). Badania dotyczą samego materiału od naszego dostawcy, z którego tworzymy filtry do naszych chust. Zanieczyszczenia chemiczne zostają zatrzymane przez dodatkową warstwę węgla aktywnego, który neutralizuje przede wszystkim Lotne Związki Organiczne (LZO).

Jaka jest żywotność zastosowanego filtra?

Filtr wystarcza na 60 do 90 godzin ciągłej ekspozycji na smog (przy stężeniu ok. 100 aqi). Odpowiada to noszeniu chusty codziennie przez 2 godziny przy dużym nasileniu smogu przez miesiąc. Po tym okresie wydajność filtracji powoli zaczyna spadać i zalecamy wymianę filtra, ale jest to indywidualna kwestia zależna od częstotliwości użytkowania i jakości powietrza

Badania laboratoryjne

Wyniki badań laboratoryjnych dostępne są tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl