Maska na rower

MASKI NA ROWER

Poruszanie się na rowerze daje nieskrępowaną wolność, niezależność, a także sprzyja zdrowiu. Jednak uliczny brud, pył, kurz czy latające w powietrzu alergeny potrafią odebrać przyjemność z każdej przejażdżki. Dodatkowo w chłodniejsze dni wychłodzenie dróg oddechowych sprzyja przeziębieniu. Dlatego stworzyliśmy naszą chustę filtrującą, która idealnie sprawdzi się jako maska na rower.

Maska do jazdy na rowerze - dlaczego warto w nią zainwestować?

Ruch to zdrowie. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm, mi. poprawia wydolność, a także wydziela się szereg hormonów, które wpływają na nasze samopoczucie: dopamina odpowiadająca za motywację, serotonina dodająca energii i wpływającego na nasz humor oraz endorfiny dodające energii i ograniczające stres. 

Jednak zanieczyszczenia powietrza na jakie natrafiamy podczas jazdy, nie tylko ograniczają korzyści zdrowotne z jazdy, ale sprawiają także że może być wręcz szkodliwa. W sezonie grzewczym oczywiście doskwiera nam smog, ale przez cały rok poruszając się po ulicach jesteśmy narażeni na spaliny, podmuchy piasku a do tego tzw. brud uliczny, czuli pył ze startych opon i klocków samochodowych wzniecany w powietrze przez każde nadjeżdżające auto. To powoduje, że jest on cały czas w powietrzu.

Dodatkowo podczas wysiłku fizycznego zwiększa się wentylacja płuc i ilość powietrza przez nie przepływającego, co przekłada się na wchłanianie większej ilości zanieczyszczeń. Dlatego maski i chusty filtrujące wychwytujące szkodliwe drobiny i gazy stanowią świetną ochronę. 

W jaki sposób działają maski na rower?

Maski na rower w formie chusty posiadają najlepszy system filtrujący, który jest szczelny i chroni użytkownika także podczas ruchu. Najwyższej jakości filtry FFP2 zatrzymują najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym pyły PM10 i PM2.5, do których zaliczają się smog, pył z opon i kloców hamulcowych, sadza ze spalin, ale także alergeny i wiele innych. Dodatkowa warstwa węgla aktywnego neutralizuje lotne związki organiczne pochodzące ze spalin. To pozwala na swobodne przemieszczanie się nie tylko na rowerze, ale także w trakcie codziennego użytkowania.

To, co wyróżnia nasze maski spośród wszystkich innych to ich forma chusty, która osłania szyję przed wiatrem i zimnem, co przekłada się na komfort oraz zmniejsza ryzyko przeziębienia przy wychłodzeniu dróg oddechowych.

Czym jeszcze wyróżniają się nasze maski na rower?

Chusty Lekko są nie tylko dostępne w wielu kolorach. Ich zewnętrzna warstwa w okolicy filtra i ust jest wykonana z materiału otworowanego, zapewniającego swobodny przepływ powietrza. Również filtr o najlepszym współczynniku oddychalności do skuteczności ułatwia oddychanie. Wyprofilowana rama filtra zapewnia wyjątkowe dopasowanie i komfort. Zapinanie na suwak pozwala wygodnie zakładać i ściągać maskę bez niszczenia fryzury czy dyskomfortu, a ściągacz na dopasowanie maski do każdej twarzy.

Chusta jako maska na rower poza ochroną przed zimnem oferuje też estetyczny, bardziej atrakcyjny wygląd, bardziej naturalny niż zwyczajna maska. To czyni chustę bardzo przyjemną w użytkowaniu. Sprawdź naszą ofertę i znajdź idealną chustę dla siebie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl