o filtrze / kopia

FAQ | O filtrze

Czy wewnątrz chusty Lekko znajduje się filtr?

W środku chusty znajduje się dwuwarstwowy wymienny filtr Lekko, który zapewnia certyfikowane filtrowanie zgodne ze standardem N99. Warstwa węgla aktywowanego filtruje gazy, w tym SO2, NO2 i nieprzyjemne zapachy.

Czy zastosowany filtr zatrzymuje szkodliwe cząsteczki PM10 i PM2,5?

Zastosowany filtr zatrzymuje nie tylko cząsteczki PM10 i PM2,5, ale także cząstki aż 100 razy mniejsze niż PM10, czyli bariera rozpoczyna się od rozmiaru zanieczyszczenia na poziomie PM0,1.

Opatentowana nanowłóknina zapewnia filtrowanie takich cząsteczek jak: pyłki, pestycydy, kurz, pył, bakterie, niektóre wirusy, cząstki spalania z silników na paliwo płynne (w tym diesla), dym papierosowy.

Skuteczność filtracji podczas testów w renomowanych laboratoriach Nelson Labs została określona na poziomie 99,97% (test polegający na przepuszczaniu polistyrenowych cząstek o średnicy 0.1 mikrona).

Jaka jest żywotność zastosowanego filtra?

Tempo zużycia związane jest z indywidualnym sposobem użytkowania oraz środowiskiem, w jakim filtr się znajduje. Czas użytkowania w warunkach średniego zanieczyszczenia (do 100 jednostek AQI) określamy na 60-90 godzin.

Czy filtr jest wymienny?

Filtr Lekko jest wymienny. Podczas zużywania (wdychania powietrza przez użytkownika) tkanka filtra zatrzymuje na swojej powierzchni zanieczyszczenia, zapychając się stopniowo, a pranie lub inna próba zdjęcia zanieczyszczeń naruszy jego jednolitą strukturę.

Przy bardziej intensywnym użytkowaniu filtr może zawilgotnieć. W takich przypadkach zalecamy wysuszenie zarówno filtra przed kolejnym użyciem. Niezastosowanie się do tego może spowodować powstanie na nim drobnoustrojów, tym samym skracając jego żywotność.

Badania laboratoryjne

Wyniki badań laboratoryjnych dostępne są tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl