Moda

Najładniejsze koszulki piłkarskie

Piłka nożna i styl mogą iść ze sobą w parze. Moda stanowi wręcz nieodłączny element najpopularniejszej dyscypliny sportowej. Kolejne sezony obradzają w wyjątkowe stroje piłkarzy, czego najlepszym przykładem były rozgrywki 2021/2022. Przedstawiamy najładniejsze koszulki piłkarskie.

Kto ma najładniejsze koszulki piłkarskie?

Przedstawiane poniżej komplety nawiązują do symboliki solidarnościowo-równościowej, dawnej architektury miast czy też istotnych wydarzeń w historii klubów. Kto mógł pochwalić się najładniejszymi koszulkami piłkarskimi?

Tottenham (wyjazdowy strój)

Pewnie najbardziej dyskusyjna pozycja na tej liście. Częściowo zamierzone, by wywołać niewielkie zaskoczenie. Uproszczone wzornictwo domowego trykotu spotkało się z różnorodnymi reakcjami. Dla zachowania równowagi, producent Nike zadbał, aby wyjazdowy komplet wyróżniał się na tle innych. Całość wygląda jak marmurowy blat w luksusowej kuchni.

Real Madryt (domowy strój)

Na tradycyjnym, białym tle koszulki, znajduje się subtelny, ale wyraźny wzór spiralny, który jest odbiciem fontanny na Plaza de Cibeles. Tam Real Madryt świętuje swoje sukcesy. Strój wzbogacają przykuwające wzrok niebieskie i pomarańczowe akcenty.

Barcelona (wyjazdowy strój)

W przeciwieństwie do domowych koszulek wyjazdowe przyciągają uwagę. Choć fioletowe tło i zmodyfikowany kolorystycznie herb klubu wzbudziły podzielone opinie wśród fanów, koszula wygląda intrygująco.

Marsylia (wyjazdowy strój)

Ta koszulka to przede wszystkim mocne połączenie odcieni niebieskiego. Odbiega od kultowego trykotu klubu z lat 90., lecz futurystyczny styl rodzi zainteresowanie. Strój zawiera literę “M”, która jest hołdem dla Marsylii i Fundacji OM.

Inter (domowy strój)

W oczy rzuca się brak charakterystycznego dla Interu sponsora Pirelli. Kolorystycznie strój wygląda jednak świetnie. Projekt uświetniają rozpoznawalne pasy “Nerazzurrich”, przedstawione jako wzór skóry węża.

Lyon (wyjazdowy strój)

W przeciwieństwie do poprzedniej czarno-szarej koszulki klubu, ta wyraźnie bije po oczach. Intensywna czerwień wraz z granatowymi kołnierzykami – prawdziwa francuska elegancja.

Club America (domowy strój)

Club America co roku wypuszcza doskonałe piłkarskie odzienie. W koszulce dominuje żółć, która wyróżnia się razem ze wzorem w stylu azteckim. Rozpraszać może jedynie zbyt duża liczba  sponsorów na trykocie.

Crystal Palace (domowy strój)

Odważny motyw, który nie jest aż za bardzo efektowny – tym wyróżnia się koszulka piłkarska Crystal Palace. Ciekawą kombinację bordowo-niebieskich barw klubowych uzupełniają ukośne pasy, które zastąpiły pionowe.

Parma (strój wyjazdowy)

Strój nawiązuje do wspaniałych dla włoskiego klubu lat. 90. Patrząc na wyjazdową koszulkę marki Errera, kibice mogą powspominać stare czasy, kiedy to Parma należała do najlepszych zespołów Serie A.

Venezia (strój domowy)

Venezia zrobiła furorę na całym świecie. Prawdziwa Liga Mistrzów, jeśli chodzi o stroje piłkarskie. Za design koszulki odpowiada Kappa oraz studio kreatywne Fly Nowhere z Nowego Jorku. Nie brakuje tutaj weneckich detali umieszczonych na czarnej kolorystyce z zielono-pomarańczowym wykończeniem. Więcej o fenomenie trykotu znaleźć można tu: https://www.musthavefashion.pl/venezia-skad-fenomen-tych-kultowych-koszulek-sportowych/.

Kim jestem?

Artykuły

Cześć! Jestem Maria Łuszczak i uwielbiam modę oraz zdrowy styl życia. Z pasją śledzę najnowsze trendy, ale zawsze staram się wybierać to, co wygodne i w moim stylu. Chętnie dzielę się poradami, jak połączyć modowe inspiracje z dbaniem o dobre samopoczucie i zdrowe nawyki na co dzień.